WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ - 22.04.2016

2016-04-26 14:07:06 (ost. akt: 2016-04-28 19:40:24)

Autor: Gimnazjum nr 1

A jednak czytają...
22 kwietnia 2016 roku drzwi Gimnazjum nr 1 w Szczytnie były otwarte do godziny 23.00, bowiem tego dnia o 19.00 rozpoczął się u nas wieczór czytelniczy, na który przybyli uczniowie lubiący czytać, słuchać i dzielić się
uwagami na temat przeczytanych książek. Impreza składała się z trzech części, ale wszystkie połączyła wspólna idea - rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży.
Pani D. Walewska zaprosiła swoich uczniów wraz z młodszym rodzeństwem na godzinę 19.00.
Wspólnie z panią I. Lipką wybrała dla nich znane i lubiane bajki oraz baśnie, które czytali przygotowani wcześniej uczniowie.
Maluchy słuchały ich z wielką uwagą i zainteresowaniem.
O 20.00 w świetlicy szkolnej spotkali się uczniowie pani B. Kuitkowskiej, by zaprezentować ulubione książki. Każdy z nich przedstawił krótką recenzję utworu, po czym przeczytał wybrany przez siebie fragment. Okazało się, że wśród naszych gimnazjalistów są miłośnicy różnych gatunków powieści: historycznej, przygodowej, obyczajowej oraz literatury fantasy.
O godzinie 21.00 rozpoczęła się, przygotowana przez panią T. Siwkowską i J. Dobkowską, ostatnia
część wieczoru, podczas którego chętni uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Były to głownie powieści fantasy. Spotkanie zakończyło się o godzinie 23.00.
Organizatorki dzisiejszych spotkań z książką mają nadzieję, że impreza uświadomi wielu naszym uczniom, iż
i herbatce, wszyscy jej uczestnicy wyszli z niej zadowoleni, a wielu zapowiedziało swój udział w kolejnym
takim spotkaniu w przyszłym roku szkolnym.
„ A jednak czytają!” - z radością stwierdziła na zakończenie imprezy pani dyrektor Ewa Żenczykowska
- Sawicka, gość oraz aktywny uczestnik wieczoru, miłośniczka dobrej książki.