ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości.

Uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pod hasłem "Ojczyzna jest moim domem".
Przedstawienie miało charakter refleksyjny, skłaniało do przemyśleń na temat: Czym jest dla mnie Polska. Autentyczne wypowiedzi uczniów o Polsce były przeplatane patriotyczną liryką. Wykorzystano fragment "Kwiatów polskich" J. Tuwima, "Dwie ojczyzny" A. Słonimskiego oraz utwór T. Różewicza "Oblicze ojczyzny". Nie zabrakło także nastrojowych utworów muzycznych, m. in. wysłuchano piosenki "Tutaj jestem" w wykonaniu G. Turnau. W czasie przedstawienia były puszczane slajdy ukazujące walkę Polaków o niepodległość, a także piękno polskich krajobrazów. Całość apelu to okazja dla młodych Polaków do refleksji na temat tego, czego pragną, dokąd chcą dojść w swoim życiu.