PROJEKT EDUKACYJNY "POCZYTAJMY"

Kolejny etap projektu czytelniczego „Poczytajmy” odbył się w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie uczniowie naszej szkoły przedstawili znane baśnie i wiersze w formie inscenizacji teatralnej.

Maluchy z uwagą słuchały i oglądały przedstawiane im utwory, reagowały bardzo spontanicznie, chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Zarówno dla dzieci jak i dla naszej młodzieży był to miły i pożyteczny czas. Głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość i wzbudza w nich ciekawość świata. Młodzież biorąca udział w projekcie ma możliwość rozwijania umiejętności przydatnych w dalszym życiu takich jak publiczne wystąpienia, planowanie swoich działań, czy twórczej pracy w grupie rówieśniczej. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych. Okazuje się, że głośne czytanie uważnym słuchaczom może być przyjemne i pożyteczne również dla czytającego. Działania podejmowane w ramach projektu czytelniczego pozwalają na kształtowanie nawyku czytania i promuje czytelnictwo książek od najmłodszych lat.