WYSTĘP BOŻONARODZENIOWY

"Idźcie i głoście" to tytuł spektaklu bożonarodzeniowego, który przygotowała młodzież Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczytnie.

Grupa teatralna w nowoczesnej muzyczno-słownej formie przybliżyła tajemnicę narodzin Jezusa Chrystusa sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Fragmenty tekstów przypominających stworzenie świata oraz człowieka, osiem błogosławieństw i inne wydarzenia biblijne połączone z pastorałkami i kolędami w wykonaniu chóru szkolnego i szczycieńskiego Chóru Kantata wprowadziły wszystkich zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Spektakl przygotowany przez księdza katechetę, nauczycieli języka polskiego i plastyki zaprezentowano również w kościele Św. Stanisława Kostki w Szczytnie.
Życząc wesołych Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występów wykonaniu uczniów naszej szkoły.