TO JUŻ 5 ETAP PROJEKTU CZYTELNICZEGO CEO "PoczytajMy"

Autor: Gimnazjum nr 1 w Szczytnie

23 lutego2017 odwiedziliśmy przedszkole Promyczek w Szczytnie. Tym razem grupę 5-letnich „starszaków”, których było aż 40.

8 uczennic z naszej szkoły z klas Ia, Ib i Ic , czytało i przedstawiało w formie inscenizacji baśnie Wilhelma i Jacoba Grimmów. Widownia słuchała prezentacji z zainteresowaniem i uwagą, a najbardziej podobała się inscenizacja przygotowana do baśni przez nasze uczennice. Przedszkolaki reagowały bardzo spontanicznie, chętnie i trafnie odpowiadały na pytania dotyczące baśni, za prawidłowe odpowiedzi otrzymały słodkie nagrody. W podziękowaniu za udany występ nasze „ artystki” zostały zaproszone na słodki poczęstunek i zostały obdarowane albumem prac plastycznych wykonanych przez swoich młodszych kolegów i koleżanki. Nasze działania podejmowane w ramach tego projektu pozwalają rozbudzać zamiłowanie do czytania już od najmłodszych lat. Nasze uczennice uznały również, że czas w przedszkolu był przyjemnie i pożytecznie spędzony. Czytanie dla uważnych słuchaczy dało im satysfakcję, rozwinęły też nieco talenty aktorskie i polubiły występy przed publicznością.