PROJEKT EDUKACYJNY "POCZYTAJMY"

17 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili przedszkole „Kubusia Puchatka” w Szczytnie, grupę 5 letnich „Motylków”. Nasza wizyta związana była z realizacją projektu czytelniczego „Poczytajmy”.

Po krótkiej rozmowie na temat wartości czytania książek uczennice klasy IIa i III d przeczytały dzieciom trzy bajki terapeutyczne: „ Złotą czapeczkę” Katriny Piskorz, „Bajkę o odważnej pszczole” Moniki Abraszewskiej oraz „O łatwowiernej zeberce Wikusi” napisaną przez Kamilę Błażyńską. Dzieciaki z grupy Motylków z wielką uwagą słuchały czytanych tekstów, ich treść była bardzo pouczająca i dotyczyła takich tematów jak egoizm, lęk przed owadami oraz zbyt duże zaufanie dzieci w stosunku do dorosłych obcych osób. Do czytanych bajek przygotowałyśmy inscenizację, która najbardziej zainteresowała publiczność reagującą bardzo spontanicznie.
Po zaprezentowaniu wszystkich utworów odbył się konkurs dotyczący ich treści.
Maluchy chętnie odpowiadały na zadawane pytania, za dobre odpowiedzi otrzymywały nagrody.
Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, a dzieci zaprosiły nas na kolejne tego typu spotkania.