URUCHOM SERCE BLIŹNIEMU

23 maja 2017 uczniowie z 60 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur walczyli o puchar Wojewody w tegorocznej edycji konkursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy „Uruchom serce bliźniemu”.

Drużynowym zmaganiom młodzieży przyglądali się wojewoda Artur Chojecki i wicewojewoda Sławomir Sadowski.
Konkurs rozpoczęła cześć teoretyczna - test wiedzy. 120 uczniów pisemnie odpowiedziało na 25 pytań testowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Do części praktycznej przeszło 11 zespołów, które zdobyły łącznie największą liczbę punktów. W części praktycznej 2-osobowe drużyny udzielały pierwszej pomocy oraz wykonywały resuscytację krążeniowo – oddechową. Nasze gimnazjum reprezentowali Wojciech Grądzik i Łukasz Łachacz.