Biuletyn informacji publicznej
menu

Herten 2011

2016-04-27 21:38:48 (ost. akt: 2016-04-27 21:48:06)

Herten 9-15.10.2011r.

W dniach od 9-15 października 2011 r. uczniowie z naszego gimnazjum, już po raz trzeci, wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej w Herten. Zostaliśmy zaproszeni przez trzy szkoły: Miejskie Gimnazjum w Harten, szkołę im. Marcina Lutra oraz przez szkołę im. Rosa-Parks. Przyjęto nas bardzo serdecznie. Rodziny niemieckie gościły nas w swoich domach.

W programie wymiany znalazło się: zwiedzanie Archeologicznego Parku w Xanten, gdzie widzieliśmy fragmenty starego rzymskiego miasteczka Colonia Ulpia Traiana, oglądanie pięknej wystawy „Magiczne miejsca” w Gazometrze w Oberhausen oraz wyjazd do Gelsenkirchen i zwiedzanie stadionu Veltins Arena auf Schalke. Ważnym punktem wizyty było spotkanie z burmistrzem miasta Herten panem dr Uli Paetzel, który opowiadał nam o mieście i wręczył naszym uczniom pamiątkowe teczki z materiałami o Herten. Oprócz tego można było pograć w kręgle, spotkać się wieczorem na grillu i spędzić wspólnie wiele miłych chwil, które na długo pozostaną w pamięci.

Młodzież wróciła bardzo zadowolona. Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, poznali kulturę swoich sąsiadów, jak też mogli wykorzystać w praktyce swoje umiejętności w zakresie języka niemieckiego i angielskiego.

Projekt dofinansowany został przez międzynarodową organizację – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.