INTERAKTYWNY WYKŁAD O POLSCE I PATRIOTYZMIE "DUMNI Z POLSKI"

2016-04-28 20:13:32 (ost. akt: 2016-04-28 20:19:01)

W dniu 23 marca 2016 r. grupa młodzieży ze szkół średnich realizująca
projekt „Dumni z Polski”: Agata Janke i Natalia Weber - Grygielewicz (II Liceum
Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie),
Łukasz Michnik (I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie), Mateusz Rzepski (IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej - Curie w Olsztynie) oraz Mateusz Ogonowski (Liceum Ogólnokształcące „Oskar” w Olsztynie) przeprowadziła dla uczniów Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie interaktywne wykłady o Polsce i patriotyzmie.
We współczesnym projekcie mającym na celu szerzenie patriotyzmu i dumy wzięło udział sześć klas naszego gimnazjum wraz z nauczycielami. Uczniowie mieli możliwość poznania sylwetek
wybitnych młodych Polaków rozsławiających nasz kraj.
Nasi uczniowie nie tylko z dużą uwagą i zainteresowaniem oglądali prezentacje swoich starszych kolegów, ale też chętnie uczestniczyli w prowadzonych konkursach czy tworzeniu serca z nazwisk wybitnych Polaków.