Biuletyn informacji publicznej
menu

XVII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ "MISTRZA ORTOGRAFII 2016"

2016-05-11 19:00:54 (ost. akt: 2016-05-11 19:06:30)

Mistrz Ortografii 2016

10 maja 2016 r. w auli naszego gimnazjum już po raz siedemnasty odbył się II etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii”. Wzięło w nim udział 20 uczestników z 10 gimnazjów. Reprezentowali Pasym, Wielbark, Świętajno, Rozogi, Jedwabno, Szymany, Dźwierzuty oraz szczycieńskie G1, G2 i ZS nr 3.
Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda oraz testu ortograficznego, który sprawdzał znajomość zasad pisowni i interpunkcji. Obie przygotowały organizatorki tegorocznych zmagań: Barbara Kuitkowska i Dorota Walewska.
Poziom piszących pierwszą część był bardzo wyrównany. Dyktando okazało się dość trudne dla wszystkich, bowiem żaden z konkursowiczów nie popełnił mniej niż 6 błędów. Najwięcej kłopotów sprawiły im wyrazy pisane łącznie i rozdzielnie, z łącznikiem lub bez. O zwycięstwie w tej ortograficznej corridzie miał więc zdecydować wynik równie niełatwego testu.
Gdy komisja konkursowa złożona z organizatorek imprezy oraz przybyłych do nas nauczycieli polonistów po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców, okazało się, że dzieliły ich zaledwie dwa punkty.
I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Aleksandra Lambryczak z Gimnazjum nr 2, II miejsce wraz z tytułem „Wicemistrza Ortografii” przypadło w udziale naszej reprezentantce Hannie Górskiej z klasy II c. Ubiegłoroczny „Mistrz” Krzysztof Michalak z Jedwabna okazał się słabszy tylko o jeden punkt i uplasował się na miejscu trzecim.
Nagrody rzeczowe dla mistrza / tablet/ oraz wicemistrza / głośnik/, ufundowane przez panią Burmistrz Miasta Szczytna, a także książki oraz dyplomy od organizatorek konkursu wręczył Naczelnik Wydziału Oświaty pan Robert Dobroński, natomiast dyplomy dla gimnazjalistów, którym dzisiaj zabrakło szczęścia, oraz podziękowania dla przygotowujących ich nauczycieli- pani wicedyrektor Danuta Szczepaniak.
Mamy nadzieję, że z wieloma uczestnikami dzisiejszego konkursu spotkamy się jeszcze w przyszłym roku szkolnym. Liczymy także na przybycie uczniów z tych szkół naszego powiatu, które nie delegowały swoich reprezentantów.
A zatem, do zobaczenia w 2017!