Biuletyn informacji publicznej
menu

XIV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

2016-05-24 21:55:11 (ost. akt: 2016-05-24 22:05:00)

Autor: Gimnazjum nr 1 w Szczytnie

20 maja 2016 r. w auli Gimnazjum Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II „Rozwiązywanie zadań tekstowych”.
Wzięło w nim udział 18 uczestników z 9 gimnazjów. Dwuosobowe drużyny reprezentowały gimnazja z Pasymia, Jedwabna, Lipowca, Rozóg, Świętajna, Wielbarka oraz Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 , Gimnazjum Sportowe z Zespołu Szkół Nr 3 w Szczytnie.
Konkurs stał na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się, praktyczną umiejętnością obliczeń procentowych i kreatywnością podczas analizowania problemu dotyczącego wielkości odwrotnie proporcjonalnych. Prezentowali też sprawność obliczania wartości liczbowych wyrażeń
z uwzględnieniem potęg, pierwiastków, notacji wykładniczej i kolejności działań. Emocje, które im towarzyszyły nie przeszkodziły w dobrej organizacji i współpracy w grupach.
Po dwugodzinnej rywalizacji i sprawdzeniu zadań przez komisję konkursową złożoną
z przybyłych nauczycieli matematyki okazało się, że walka była bardzo wyrównana.
I miejsce zajęli: Anna Parciak i Tomasz Olender - uczniowie z Gimnazjum Sportowego ZS nr 3 w Szczytnie.
II miejsce zajęli: Karolina Więcek, Jakub Czarkowski- uczniowie z Gimnazjum Nr1w Szczytnie,
a III miejsce przypadło dwóm drużynom, zajęli je:
Weronika Górska i Olaf Remiszewski - uczniowie z Gimnazjum w Pasymiu oraz Wiktoria Abramczyk i Emilia Deptuła - uczennice z Gimnazjum w Wielbarku.
Nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy zajęli I i II miejsce /kalkulatory graficzne/ ufundowane przez panią Burmistrz miasta Szczytna, a także nagrody za zajęcie III miejsca oraz dyplomy i podziękowania od organizatorek wręczyła pani dyrektor Gimnazjum Nr1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie - Ewa Żenczykowska-Sawicka.
Organizatorki gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim uczestnikom za liczne zainteresowanie, a nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu oraz pracę w jury.