PROJEKT EDUKACYJNY "POCZYTAJMY"

W ramach realizacji projektu czytelniczego „Poczytajmy” 8 grudnia 2016r. odwiedziliśmy przedszkole „Promyczek” w Szczytnie.

Na tym spotkaniu dzieci z przedszkola słuchały czytanych baśni, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące ich treści. Słuchały z dużą uwagą, o czym świadczy łatwość, z jaką udzielały odpowiedzi.
W dalszej części spotkania przedszkolaki z pomocą naszych uczennic wykonywały ozdobne, imienne zakładki do książek. Prace były bardzo piękne, a dzieci dumne z efektów.
Nasi uczniowie przygotowali też zagadki, na które dzieci chętnie odpowiadały. Za dobre odpowiedzi otrzymywały nagrody. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci stwierdziły, że chciałyby się z nami jeszcze spotkać, ponieważ bardzo lubią słuchać, jak ktoś im czyta.
Nasze uczennice również uznały czas spędzony z przedszkolakami za pożyteczny, gdyż nawyki czytelnicze powinny być kształtowane od najmłodszych lat.