PODSUMOWANIE ROKU HENRYKA SIENKIEWICZA W GIMNAZJUM NR 1

Uczniowie klasy IIIb i IIIc przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas młodszych lekcję poświęconą twórczości Henryka Sienkiewicza.

Po zapoznaniu się z bogatym życiorysem tego pisarza i publicysty oraz z jego wieloma dziełami literackimi wykonano prezentacje multimedialne. Dotyczyły one życia autora, jego licznych podróży po świecie a także nowel i powieści oraz ich ekranizacji. Przygotowano także fragmenty znanej powieści historycznej” Krzyżacy”, które zostały przeczytane uczestnikom spotkania. Taka forma zajęć edukacyjnych była ciekawą lekcją języka polskiego oraz podsumowaniem roku Henryka Sienkiewicza. Uczniowie przygotowujący prezentacje i fragmenty literatury przybliżyli postać znanego polskiego pisarza i jednocześnie patrona swojej szkoły.
Prezentacja