XI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W sobotę 4 marca 2017 odbył się w naszym Gimnazjum XI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych.

W tym roku do konkursu zgłosiły się cztery gimnazja: Publiczne Gimnazjum w Pasymiu, Gimnazjum im K.I. Gałczyńskiego w Świętajnie, Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków oraz gospodarze Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie.
Konkurs przebiegał pod patronatem Urzędu Miasta Szczytno – Pani Burmistrz Danuty Górskiej, która ufundowała nagrody dla zwycięzców.
Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce Olaf Grzegorz Remiszewski – Gimnazjum Publiczne w Pasymiu
II miejsce Kevin Kobyliński – Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Szczytnie
III miejsce Oliwia Lis – Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie
Komisja przyznała też trzy wyróżnienia: Julia Wardęcka (Gimnazjum nr 1), Zuzanna Kowalkiewicz (Gimnazjum w Świętajnie) i Arkadiusz Stryjewski (Gimnazjum nr 1).
Prace sprawdzała niezależna komisja, w skład której wchodzili nauczyciele języka niemieckiego uczący w szczycieńskich szkołach: przewodnicząca p. mgr Renata Horodyska (Zespół Szkół nr 2), członkowie p. mgr Anna Płoska (Szkoła Podstawowa nr 3 ) oraz p. mgr Aneta Leska (Zespół Szkół nr 2)
Konkurs został przygotowany przez nauczycielkę języka niemieckiego z Gimnazjum nr 1 p. mgr Magdalenę Archacką.