GLOBAL MONEY WEEK

W dniach 27.03.2017 r.- 02.04.2017 r. młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w projekcie Global Money Week.

Koordynatorem akcji jest URZĄD KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO. W ramach projektu w klasach III i II została przeprowadzona lekcja „Bankowe ABC” . Uczniowie poznawali podstawowe pojęcia związane z bankiem, dowiedzieli się, jakie warunki należy spełnić, aby założyć konta w banku przed ukończeniem 18 roku życia, obliczali koszty prowadzenia rachunku bankowego w skali roku w zależności od oferty i usług w nim zawartych. Poznawali zagrożenia związane z korzystaniem z usług parabanków.
W ramach projektu przeprowadzony został konkurs na najlepszą pracę plastyczną. Zwyciężyła praca wykonana przez uczniów klasy III b: Bartosza Radziwińskiego, Natalię Dunaj i Wiktorię Barszczewską.
Uczennice klasy III c przeprowadziły wywiad z muzykiem Pawłem Grzegorczykiem, liderem zespołu Hunter na temat: Jak realizacja swoich pasji może stać się źródłem utrzymania.
W projekcie wzięły udział 164 osoby.