Biuletyn informacji publicznej
menu

TYM RAZEM "JEDYNKA" GÓRĄ

W XVIII Powiatowym Konkursie o tytuł „Mistrza Ortografii” zorganizowanym 9 maja w auli naszej szkoły przez panie: Barbarę Kuitkowską i Dorotę Walewską wzięli udział reprezentanci gimnazjów z Szyman, Pasymia, Wielbarka, Spychowa, Świętajna, Jedwabna, Gimnazjum nr 2 ze Szczytna oraz nasi uczniowie: Hania Górska z klasy III c i Julka Wardęcka z klasy II a. Wśród 16 uczestników znalazł się tylko jeden chłopiec: Daniel Tomczyk z Szyman.

Konkurs składał się tradycyjnie z dwóch części: dyktanda oraz testu ortograficzno- interpunkcyjnego, a poziom piszących okazał się bardzo wyrównany. Dyktando nie było trudne tylko dla Hani Górskiej, ale i ona nie ustrzegła się kilku błędów w wyrazach pisanych łącznie i rozdzielnie. Z testem najlepiej poradziły sobie Wiktoria Abramczyk z Wielbarka oraz uczennica naszej szkoły - Julka Wardęcka.
Po podliczeniu punktów za obie prace okazało się, że tytuły mistrza i wicemistrza otrzymują nasze uczennice. I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Hanna Górska, a II lokata wraz tytułem „Wicemistrza Ortografii” przypadła w udziale Julii Wardęckiej. Warto zauważyć, że Daniel Tomczyk z Pasymia oraz Wiktoria Abramczyk z Wielbarka przegrali z naszą wicemistrzynią tylko dwoma punktami.
Nagrody rzeczowe dla zwyciężczyń wręczyła ich fundatorka, pani burmistrz Hanna Górska, która jednocześnie pogratulowała wszystkim konkursowiczom zapału do pracy i chęci pogłębiania wiedzy w niewątpliwie trudnej dziedzinie, jaką jest polska ortografia. Dyplomy dla gimnazjalistów, którym nie poszczęściło się w dzisiejszej walce z bykami, wręczył pan Jacek Walaszczyk, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji. Wszystkim uczestnikom imprezy oraz gościom podziękowała za przybycie pani dyrektor Ewa Żenczykowska - Sawicka.