Biuletyn informacji publicznej
menu

XV POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

12 maja 2017 r. w auli Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie odbył się XV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II „ Rozwiązywanie zadań tekstowych”.

Wzięło w nim udział 16 uczestników z 8 gimnazjów. Dwuosobowe drużyny reprezentowały gimnazja z Dźwierzut, Pasymia, Jedwabna, Lipowca, Olszyn oraz Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Sportowe z Zespołu Szkół Nr 3 w Szczytnie.
Konkurs stał na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się praktyczną umiejętnością obliczeń procentowych i kreatywnością podczas analizowania problemów dotyczących wielkości proporcjonalnych. Doskonale poradzili sobie z przedstawianiem różnorodnych informacji za pomocą równań i bezbłędnymi ich rozwiązaniami. Podczas konkursu można było zaobserwować dobrą organizację i współpracę w grupie. Ciekawostką konkursu było to, że zadania, które w ankiecie ewaluacyjnej wskazali jako trudne, były dla nich również interesujące. W jednym z nich należało rozwiązać kilka różnorodnych problemów i przedstawić wyniki na przygotowanym diagramie kołowym w postaci kątów środkowych.
Po dwugodzinnej rywalizacji i sprawdzeniu zadań przez komisję konkursową złożoną z przybyłych nauczycieli matematyki okazało się, że drużyna z Gimnazjum Nr 2 nie miała sobie równych. Wśród pozostałych drużynach walka była bardziej wyrównana, a między drużyną
z Dźwierzut i Pasymia odbyła się dogrywka o drugie miejsce. Podsumowując:
I miejsce zajęły: Agata Kraszewska i Zuzanna Walaszczyk - uczennice z Gimnazjum Nr 2 w Szczytnie,
II miejsce zajęli: Maja Krajewska, Tomasz Mężykowski- uczniowie z Gimnazjum w Dźwierzutach,
III miejsce: Michał Sawko i Oktawian Kausz - uczniowie z Gimnazjum w Pasymiu.
Dyplomy i nagrody rzeczowe dla uczniów /słuchawki i kalkulatory graficzne/ ufundowała i wręczyła pani Burmistrz Miasta Szczytno Danuta Górska. Na Matematyczne zmagania przybyli również Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Opieki Społecznej pan Robert Dobroński oraz pani dyrektor Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczytnie - Ewa Żenczykowska-Sawicka.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne zainteresowanie, a nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu oraz pracę w jury. Organizatorki konkursu: Bożena Janke i Danuta Szczepaniak