Biuletyn informacji publicznej
menu

GIMNAZJALIŚCI NA "ŚNIEŻCE"

W dniach 7-9 czerwca 2017 r. 44 osobowa grupa zapalonych turystów z klas II i III wraz z nauczycielami wyruszyła na wycieczkę w Karkonosze.

Uczestnicy trzydniowej wyprawy zwiedzili jeden z największych zamków w Polsce po Malborku i Wawelu - zamek w Książu. W tym przepięknym pod względem architektonicznym miejscu spotkań koronowanych głów można było poznać historię arystokratycznego rodu, przeplatającą się z tajemnicami II wojny światowej.
Drugi dzień wycieczki to było prawdziwe turystyczne wyzwanie. Uczniowie, nauczyciele i ich przewodnicy pokonali trasę wspinaczki na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy i całego pasma Sudetów (1602 m n.p.m.). Dwadzieścia dziewięć kilometrów górskich przemaszerowano w czasie całodniowej wędrówki zakończonej obiadokolacją w Karpaczu.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić wrocławskie zabytkowe kamienice, reprezentujące style historyczne z XIX i początków XX wieku oraz obejrzeć znane nie tylko w Polsce dzieło malarskie - "Panoramę Racławicką ".
Do Szczytna wszyscy dotarli pełni wrażeń i wspomnień, którymi dzielimy się w fotoreportażu.