Biuletyn informacji publicznej
menu

KONKURS WIEDZY O SEJMIE

Autornadkom.  Arkadiusz  Błaszczuk

Autornadkom. Arkadiusz Błaszczuk

W dniu 30.10.2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się KONKURS WIEDZY O SEJMIE skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego.

Konkurs zorganizowany został w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z inicjatywy Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Gosiewskiego.
Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie.
W rywalizacji wzięło udział 11 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego, z każdej po trzech uczniów. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego. Młodzież naszego Gimnazjum przygotowywana pod kierunkiem Jolanty Głowackiej zajęła: I (Łukasz Tarasiuk), III (Łukasz Poździał) i V (Radosław Żarnoch) miejsce wyprzedzając uczniów szkół średnich. Dla trójki najlepszych uczniów nagrody ufundował Marszałek Sejmu sprawujący patronat nad konkursem. Osoby, które zajęły miejsca od IV do VI otrzymały dyplomy uznania.
Pracownicy Kancelarii Sejmu podkreślili wysoki poziom wiedzy szczycieńskiej młodzieży. W ramach dodatkowej nagrody dla wszystkich uczestników ufundowany zostanie wyjazd do Parlamentu RP z możliwością zwiedzenia najciekawszych miejsc Sejmu i Senatu.