Biuletyn informacji publicznej
menu

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017

Dnia 10 listopada w czasie trzeciej i czwartej godziny lekcyjnej odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji 99-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apele obejrzeli uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum.

W obecności sztandaru szkoły odśpiewano hymn narodowy. Część artystyczną, pod kierunkiem p. Teresy Siwkowskiej, przygotowali uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego. Całość przedstawienia wzbogacili swoim śpiewem uczniowie przygotowani przez p. Mariolę Gollis. W czasie całego programu artystycznego można było oglądać, świetnie dopasowaną tematycznie do uroczystości, prezentację multimedialną, której operatorem był uczeń klasy III B. Nad tą prezentacją czuwała p. Jolanta Głowacka.
Wszyscy uczniowie w skupieniu i z wielką uwagą uczestniczyli w części oficjalnej apelu, natomiast druga część uroczystości wprowadziła nieco luźniejszą melancholijną atmosferę. Całość zakończyła się wspólnym śpiewem piosenki „Kocham Cię, Polsko!”, w czasie której widać było na twarzach wszystkich uczniów radość, uśmiech i przywiązanie do tradycji naszej kochanej ojczyzny.